Nevíte, jak vaše děti zvládly školní učivo? Obraťte se na nás, pomůžeme vám!

Kateřina Sazmová

_IMG8064-143Moje cesta k BASICu je dlouhá a krkolomná.

Přestože mám za sebou práci v mezinárodních společnostech, kde mým každodenním chlebem byla angličtina, spolupráce s kolegy po celém světě, tušila jsem, že se z této cesty brzy odkloním. A také se tak stalo. Do mého života vstoupilo druhé dítě, rizikové těhotenství, změna v partnerském životě a já začala řešit, co vlastně ve svém životě chci dělat. Nebyla to vůbec lehká otázka. Myslím, že mi trvalo dva roky, než jsem si sama v sobě udělala jasno.

A jednoho dne, když jsem si ujasnila, jaké kroky potřebuji podniknout, objevil se inzerát hledající lektory pro doučování dětí. A v mé hlavě začala blikat kontrolka. Ano, to je přesně to, co hledám. Tady je ten smysl, slovo dalo slovo, spolupráce začala a já se ocitla na trase směrem k založení vlastního centra. A tady jsem. Studijní centrum BASIC se otevřelo 24. 10. 2017 v Písku.

 

 

 

Během posledních dvou let jsem tušila, že jazykem, se kterým mám pracovat, má být právě můj rodný jazyk. Nástroj, který mám opravdu moc ráda a se kterým velmi ráda pracuji, mluvím o emocích, myšlenkách, radostech i strastech. Vím, že jednoho den mne to dovede i ke psaní.

Jsem člověk, který má rád smích, radost že života, slunce, přírodu a volnost. A co více, jsem šašek počmáráný (pokud si vzpomenete na Manéž Bolka Polívky a právě tuto píseň), miluji dětskou upřímnost, schopnost být tady a teď a zcela naplno prožívat každý okamžik a každou aktivitu. Stále se od nich učím. Jsem ráda jejich spojencem, ale zároveň i oporou, pomocí, přístavem, do kterého se mohou vrátit. Vidět jejich rozzářená očička, že najednou chápou, že vlastně ví, co dělat a že to učení není za trest, ale že je v podstatě zajímavé, je to co mne táhne a baví.

Navíc spolupráce s rodiči a komunikace je to, co mne vede ještě dál. Doufám, že tyto rozzářené obličejíčky a  šťastné rodiče budu vídat častěji.

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top