Lenka Suchánková

 

Více než 20 let jsem působila ve školství a v posledních letech jsem zaznamenala, že neustále přibývá dětí a studentů s nějakou poruchou učení a diagnózou „DYS…“ (dysleksie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie, dokonce i dyspraxie…..), a to nejen na základním, ale i ve středním nebo vysokém školství.

 

 

 

 

 

 

 

 

Takoví žáci mají sice ve škole úlevy a zvláštní přístup vyučujícího (nemusí například správně používat gramatiku, interpunkci, v cizím jazyce mohou psát foneticky apod.), ale v praktickém životě či v jejich budoucí kariéře už žádné úlevy dostávat nebudou a na trhu práce pak budou mít ztíženou situaci. Tyto děti nebývají ve škole šťastné a učení je nebaví, protože v něm nejsou úspěšné.

A pak jsem se náhodně seznámila s BASICem, který těmto dětem dokáže pomoci, a to ještě hravou formou s empatickým a trpělivým přístupem lektorů.

Když jsem se pak sama skutečně přesvědčila, že studijní technologie, kterou BASIC používá, opravdu funguje, rozhodla jsem se, že chci být součástí tohoto procesu a otevřela jsem pobočku BASICu v Mariánských Lázních.

Protože: „Když někdo může pomoci dětem, tak musí!!!“ (a já jsem navíc chtěla).

Je přeci tou největší odměnou vidět, jak se školák, nešťastný kvůli problémům v učení, mění ve spokojeného, sebejistého a samostatného jedince!

Ve svém volném čase se pak věnuji rekreačně sportu. Hraji tenis, jezdím na kole, v létě provozuji kanoistiku, jachting, turistiku, v zimě pak běžky nebo sjezdovky. Mimo to mám ráda procházky přírodou nebo experimentování v kuchyni.

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top