Tereza Kubíčková

Již během svého studia na gymnáziu jsem se aktivně podílela na práci s dětmi.

Vytváření programů a zážitkových akcí pro děti tak, aby svůj volný čas trávily smysluplně, mě jako jeden z mých největších koníčků provází tedy už od patnácti let.

Nikdy mě však z nějakého důvodu nenapadlo, že bych se tomu mohla věnovat i ve svém zaměstnání. Proto má volba vysoké školy vedla od dětí na míle daleko a já se pustila do studia japanistiky v Olomouci.

Ale svou cestu jsem si nakonec našla skrz studium pedagogiky volného času na JCU v Českých Budějovicích a tříletou práci v agentuře, která poskytovala školy v přírodě a tábory pro celou ČR.

Objevit BASIC pro mě bylo jako nalézt poslední zapadající dílek do skládanky. Po prvním pracovním pohovoru jsem věděla, že to je ono.

 

To je to místo, kde chci s dětmi trávit čas. Studijní centra BASIC se svou studijní metodou přináší do současného školského systému přesně to, co mu chybí. Pozitivní zaměření na jednotlivce. To je něco, co mě okouzlilo hned od začátku. Hodnoty, které máme všichni v BASICu společné. Touha pomoci dětem, které o sobě pochybují a jsou často společností vyřazené na okraj, protože „nečtou dost rychle“.

BASIC otevírá možnosti tam, kde už ostatní zlomili hůl. Se správným přístupem a metodou je totiž tak snadné ukázat dětem, že učení opravdu nemusí být mučení.

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top