Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

15. ročník literárně-výtvarné soutěže

Vyhlašujeme letos již 15. ročník literárně-výtvarné soutěže.

Soutěž probíhá ve spolupráci s PhDr. Jaroslavou Novákovou Ph.D. 

 

Téma roku 2024

Neobvyklý hrdina

(Každá bytost, živá i neživá, se může stát výjimečným hrdinou ve tvém příběhu.)

Metodický postup:

  • Přemýšlej, kdo nebo co je hrdinou/hrdinkou ve tvé oblíbené knížce. Které další knižní hrdiny máš rád/a? Které všechny knižní hrdiny znáš?
  • Knižním hrdinou se může stát opravdu kdokoliv a cokoliv: kocour i krteček, víla, drak i loupežník, stařeček i malá školačka… Knižním hrdinou se může stát nejstarší větev na stromě, která vypráví své vzpomínky ostatním, či kolo u auta, které zažívá různá cestovatelská dobrodružství. Tvé fantazii se prostě meze nekladou…
  • Přemýšlej a stvoř co nejneobvyklejšího hrdinu či hrdinku. Představ si, jak vypadá, jaké má vlastnosti, co ho/ji baví dělat, jak tráví svůj čas, co ho/ji těší či trápí, co prožívá, po čem touží, jaké má sny, kdo jsou jeho/její přátelé (anebo také nepřátelé)… Zkus si svého hrdinu/hrdinku nakreslit, podrobně popsat…
  • Poté vytvoř jeden příběh s tvým neobvyklým hrdinou, neobvyklou hrdinkou – může mít podobu pohádky, bajky, dobrodružného vyprávění, básně či komiksu. Na formě ani délce nezáleží, důležitá je originalita a uvěřitelnost. Cení se také humor.
  • Žákům vysvětlíme, že každý příběh by měl zobrazovat děj – nějakou událost, zápletku, která se může ještě více zkomplikovat/vygradovat/prostě nějak „zamotat“, ale nakonec se (postupně) vyřeší.
  • Příběh může mít formu souvislého textu, ale může být i ve verších (a mít tak podobu básně), či v podobě komiksu. Nabídněme žákům možnosti, procvičme s nimi rýmování; připomeňme, že vše má nějaký začátek a konec.
  • Vyprávění (či báseň, komiks) může být napsáno z pozice vypravěče či samotného hrdiny.
  • Nezapomeň dát svému příběhu také nadpis.

Soutěž je určena žákům ZŠ a hodnotit budeme v několika kategoriích a pochvala se najde pro každého!

 

Práce odevzdejte na své pobočce do 15. dubna 2024

 

Těšíme se na Vaše práce. 🙂

 

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top