Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

BASIC očima Aleny Patejdlové

První informace o existenci BASICu jsem dostala při zakládání tohoto studijního centra v Plzni. Velice se mi líbí systém práce v těchto centrech.

Sama s ním spolupracuji již několik let a ráda se účastním jejich literární soutěže, kdy dostávají šanci zažít ocenění i slabší děti. Zároveň jsem se rozhodla projít si i jejich kurzem Základní studijní příručka a rozšířit si své pedagogické znalosti a tyto znalosti nyní využívám ve své praxi.

 

Spolupráci Studijního centra BASIC doporučuji všem rodičům, kteří se potýkají s problémy s učením svého dítěte. Myslím si, že je BASIC přínosem hlavně pro děti, které potřebují více času na upevnění probírané látky nebo jim už ve škole něco „uteklo“. Je velmi náročné naučit všechny děti správné vědomosti a schopnosti v určitém časovo – tématickém plánu, který určuje, že každému dítěti postačí na osvojení určitého učiva stejný čas. Většině dětí to nedělá problém, ale… I přes maximální snahu pedagogů o individuální přístup k žákovi ve třídách s počty 25 – 30 žáků, je snaha a efektivita občas v nepřímé úměře. Každé dítě chce být úspěšné a zvládat své povinnosti. 

BASIC určitě může pomoci rodičům a dětem, nejen začínajícím školní docházku, ale i těm starším – dokáže se s nimi „vrátit v čase“, najít problém z nepochopeného a opravdu individuálním přístupem – vše přizpůsobit tempu a schopnostem dítěte – opravit či řádně zpevnit základy jejich „vědomostního domečku“, na kterém pak celý život budou stavět.

 

Jsem ráda, že tu máme BASIC, který nám při naší práci s naším posláním může být nápomocen. Přeji BASICu mnoho úspěchů v další práci!

 

Mgr. Patejdlová Alena – učitelka na 1. stupni ZŠ

 

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top