Jak by měla vypadat příprava do školy o prázdninách?

Kvapem se nám blíží léto a s tím souvisí i prázdniny a také spousta volného času. Všechny děti už se jich nemůžou dočkat. Hlavně že už budou mít klid od školy a povinností, které se s ní pojí!

Teď to ve škole ještě zvládli, ale jak si povedou v dalším roce, kde se budou nároky zvyšovat? Co se s tím dá dělat? A jak dětem vstup do nového školního roku co nejvíce ulehčit?

 

Kdy se nejlépe dohání mezery v učivu?

Samozřejmě co nejdříve. Pokud máme doma dítě, které má problémy s učením, je dobré pomoc neodkládat. Ve školním roce na to však není vždycky čas. Všichni musíme do práce, děti mají kroužky a mnohdy jsme rádi, když se napíšou úkoly a připraví se na písemku a na druhý den do školy. Kdy tedy dohnat učivo, které dělalo problémy? O prázdninách!

 

A proč je to nejlepší?

Protože děti nemusí chodit do školy, nemají tedy žádné úkoly ani písemky a nejsou ze školy unavené, zničené. Mají tedy spoustu času dohnat školní látku, která dělala potíže. Mohou ji skvěle procvičit a zadrilovat, protože oproti školnímu roku na to mají více času a nenabaluje se jim na to další a další učivo. V září do školy nastoupí sebevědomější a s úsměvem, protože se už nebudou bát a nebudou mít nechuť k učení.

 

Kdy začít s opakováním?

Většina se začíná připravovat na další školní rok poslední týden až dva před koncem prázdnin. Děti pak musejí opakovat daleko intenzivněji a mnohdy se jim do toho ani nechce, protože ví, že už jim volno brzy skončí. Proč tedy nezačít dřív, aby toho neměli moc najednou? Je toho přece tolik, co musí zvládnout!

A jaká forma opakování je pro děti nejoblíbenější? Přece ta zábavná!

Zdá se vám, že na to nemáte čas? Musíte do práce, děti mají volno a samy se k učení nedonutí? Ztrácíte s nimi po dlouhém dni nervy? Nechte to na nás, pomůžeme vám s tím!

 

Pomůžeme vám vyřešit tyto problémy…

 

Na závěr pro vás máme tip od Zdeňky Masopustové:

 

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top