Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

Jak na nový školní rok?

Hlavně pozitivně. Nemalujte si černé scénáře, kolik toho bude, jak to budete stíhat, zda to dítě bude zvládat…

Naplánujte si, že vše půjde skvěle a jednoduše. Dítěti se ve škole bude líbit, bude mít super kolektiv i paní učitelku.:-)

Nenechte dítěti ujet vlak!

Jak je to myšleno? Je potřeba, aby dítě v důležitých předmětech jako je čtení, pravopis, matematika či cizí jazyk mělo pevné základy. Bez pevných základů v učení nemůže dítě pokračovat dále ve vzdělávání. Škola se pro něj stane noční můrou a z toho pramení nechuť k učení, nesoustředěnost, bolesti hlavy, břicha, únava u učení,…

Vždy musíme brát dítě jako individuálního člověka, který má jiné talenty, schopnosti, ale i předpoklady pro jiné aktivity a oblasti. Bohužel ve škole mají učitelé plnou třídu dětí a každé dítě jiné. Některé dítě potřebuje v určitém předmětu pomalejší tempo, více procvičování, pro které není ve škole prostor. Když dítě nezvládne tyto základy, učení je stále těžší, složitější a „najednou“ to nejde dále pokračovat.

Pokud už jsme ve stádiu, že dítě nemá pevné základy v určitém předmětu, musíme je doplnit. Pokud chceme, aby se mohlo dále v pohodě vzdělávat, je potřeba se vrátit do bodu, kdy to zvládalo a odtud začít. Někdy je to ovšem složitější a potřebuje odbornou pomoc, kterou vám můžeme poskytnout.

Důležité je si učením nezkazit vztah s dítětem. 🙂

Potřebujete pomoci? Obraťte se na nás ->>

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top