Jak vypadalo léto v BASICu

O letních prázdninách jsme se v BASICu nenudili!

Bylo odučeno 4.235 vyučovacích hodin a celkově jsme pomohli více jak 100 dětem se čtením, psaním, počítáním a s přípravou na opravné zkoušky.

 

  • Konaly se letní tábory

Letní tábor s doučováním s BASICem Plzeň

První prázdninový týden pořádalo Studijní centrum BASIC Plzeň 6. ročník letního tábora s doučováním. Tábor se konal na zámeckém statku v Újezdě nade Mží. Děti si během týdne zadováděly na Hracholuské přehradě, zvládly celodenní výlet, kde velkým zážitkem bylo brodění řeky a velkou odměnou sladká zmrzlina. 🙂
Soutěžily při turnaji ve vybice, při hrách v lese i na statku a zdokonalovaly se v anglickém a českém jazyce a matematice. Jedno ráno je čekalo i „nemilé překvapení“, kde
se jejich boty, během noci, změnily v jednu velkou hromadu slepených bot lepící páskou. 🙂 Všichni si tábor skvěle užili.

Příměstský tábor s BASICem Havlíčkův Brod

Probíhal v duchu komunikačního kurzu pro děti. Téměř všech 12 dětí a dvě maminky se ho účastnili poprvé a jsou z něj nadšení. Odpolední vedra jsme trávili v parcích, nebo jsme se chladili v nových fontánách v centru města. Poslední den nás čekal výlet do jihlavského podzemí a do ZOO.

 

Letní tábor s BASICem Pelhřimov a Jihlava

Letošní celo-táborová hra se nesla v duchu řeckých bohů. Poseidonovi se ztratil trojzubec, a aby nezaplavil celou zemi, děti mu ho pomáhaly hledat.

Příměstský tábor v BASICu Vsetín

Už několik let za sebou se ve vsetínském BASICu koná příměstský tábor. Letos proběhl v duchu 4 živlů. První den jsme si povídali o tom, co potřebujeme k životu. Pozornost jsme věnovali vzduchu a pokusům s ním. Druhý den země – povídali jsme si o půdě, zemi, místech, kde žijeme. Třetí den byla voda- vyráběli jsme domácí zmrzlinu a plavčíci skákali do tůňky. Nechyběl výlet a nad ohněm jsme si připravovali čtvrteční večeři. Tábor by nebyl táborem, kdyby nebyla přespávačka.

 

Letní tábor v BASICu Prostějov

Letos se poprvé konal letní tábor i s BASICem Prostějov. Celo-táborový program se skládal z volitelných aktivit zahrnující jak výtvarné a umělecké činnosti, divadlo, tanec, sport (rozvoj pohybových vlastností, míčové hry, bojové sporty, parkour), táborové dovednosti, schopnosti přežití, deskové hry a střelbu. Dále potom hry a soutěže v rámci celotáborové hry, táboráky, noční bojovky, stezka odvahy a diskotéky s perfektní aparaturou a karaoke. Součástí programu byly i dvě návštěvy – jednak kamarádů z projektu Pomáháme pomáhat, kteří se věnují výuce první pomoci, zdravotnickému zabezpečení akcí, ale i zásahům při mimořádných událostech. Věnují se také záchranné kynologii, podpoře dárcovství krve, prezentaci Červeného kříže, mají i záchranáře na motocyklech (zdravotnické motohlídky). Druhou návštěvou byli kamarádi z Armády ČR, kteří nás přišli seznámit s bojovým uměním MUSADO, moderním a velmi dynamickým systémem sebeobrany a boje zblízka.
Program byl tvořen s důrazem na rozvoj kreativity, fantazie, pohybového aparátu, řešení logických úkolů a tajenek, opakování znalostí ze základní školy. Všichni jsme se bavili společně, kluci holky, mladí i starší a vždy nám to perfektně klapalo.

 

  • Pravidelné školení nových učitelů

    Studovaly i holky ze vsetínského Studijního centra BASIC Pavlínka a Pavlínka 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Reference od dětí a rodičů

„Bylo to tu dobré. Zlepšila jsem se v češtině a v matematice. Pavlínka byla na mě moc hodná.

Byl to tady zážitek. Naučila jsem se moc nových věcí.

Jezdila jsem sem moc ráda. Pavlínku jsem poslouchala na slovíčko. Bylo to moc krásné.

Chtěla bych zůstat. Děkuju Pavlínce za tu snahu mě do něčeho dostat.“

Kristýnka

 

 

 

„V BASIC doučováním jsme byli spokojeni.

Na hodiny se syn vždy těšil. Paní učitelka byla milá a nápomocná.

Doučování probíhá zábavnou formou v příjemném prostředí a mohu ho jen doporučit.“

Maminka Honzíka, 10 let

 

 

 

 

 

 

 

„Studijní centrum syn začal navštěvovat ve 2.třídě. Po dobu doučování v BASICu

se zlepšil v češtině, lépe mluví, kontroluje po sobě chyby,

i když stále je co zlepšovat. Na doučování vždy se těší, chodí tam rád,

velice děkuji paní učitelce Suchánkové.“ 

Maminka Sváti, 8 let

 

 

 

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top