Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

Léto a učení – jde to dohromady?

Tak. A už to bude konečně za námi. Cílová rovinka se blíží a prázdniny jsou už naštěstí v dohlednu.

Doklepat poslední písemky, testy, učivo, domácí úkoly a pak hurá na odpočinek! Tento rok si ho zaslouží především rodiče.

Přiznejme si, že to byl jeden zatím z nejnáročnějších školních roků. Děti byly zavřené doma, někdy nudou prudily a rodiče nevěděli, jestli je nejdřív „nezabít“, nebo jim po desáté vysvětlit tu stejnou látku… Jak jste to se svými ratolestmi měli doma vy?

Distanční výuka nám mnohé vzala, ale i dala. Kromě hlídání, řešení úkolů, připojení na online výuku, učení se s dětmi, a ještě vlastní práce jsme se mohli také přesvědčit, jak děti fungují doma, samostatně. Někdy jsme mohli být mile překvapeni, někdy jsme si říkali: „Co si to naše dítě v životě počne?“ Rozdíly ve schopnosti pracovat samostatně (nejen doma) se pak následně krásně ukazují v učivu a jeho zvládání.

Možná jste si všimli, že vaše dítě vše krásně zvládá, úkoly má rychle hotové a učivo dobře pochopené. Jsou ale i opačné případy, kdy děti bez pomoci školu nezvládají. Může to být množstvím, nedostatečným vysvětlením či chabým procvičením. Faktorů je spousta. S přibývajícím učivem se však mezery zvětšují a dítě zvládá méně a méně. Může školu dokonce úplně odmítat. V tu chvíli je dobré jít tomu naproti a pomoci mu. Ve škole nikdo nebude čekat, až se zbytek někdy doučí, ale budou navazovat na stávající učivo a pokračovat. Nenechte své dítě ztracené v moři nepochopených věcí a pomozte mu co nejdříve.

 

Jak nejlépe dohnat učivo z distanční výuky?

Samozřejmě co nejdřív. Ale konec roku se blíží a děti si také potřebují odpočinout od počítače, vyběhat se venku a pročistit hlavu, stejně jako rodiče. Vhodné je proto jim nechat o prázdninách trochu prostoru, alespoň pro začátek. Pokud víte, že velká pauza by vašemu dítěti spíše uškodila, začněte o prázdninách s postupným procvičováním učiva, které mu nejde a má v něm mezery. V létě je ideální příležitost tyto věci zopakovat, protože žáček nemá jiné povinnosti do školy. Procvičovat se dá i hravou formou, děti to pak více baví. 😊

 

Jak často a intenzivně?

To záleží především na tom, co vše je potřeba během prázdnin dohnat. Pokud jsou problémy větší, bylo by dobré začít dříve než poslední týden v srpnu a intenzivněji. Třeba každý den chviličku nebo 3 – 4 dny v týdnu dopoledne, aby děti mohly odpoledne řádit venku u vody nebo někde s kamarády.

 

Jakou zvolit formu?

Představa rodiče sedícího nad žákem, když to absolvoval celý školní rok se vám pravděpodobně trošku příčí. Chápeme vás. Proto vám nabízíme hravé doučování během letních prázdnin. V našich studijních centrech se o prázdninách věnujeme přímo dohnání učiva, které během školního roku dělalo problémy a bez kterého se v dalších letech ve škole neobejdou. Proto jsou vytvořené speciální intenzivnější programy, které vaše děti mohou absolvovat v době, kdy vy jste v práci a dohnat tak zameškané. Doučování probíhá hravou, odlehčenou formou, při které si děti zopakují základy a důsledně procvičí nepochopené učivo.

Nenechávejte to až na začátek září, kdy se vaše dítě začne topit pod návalem písemek a úkolů. Nikdo nezaručí, že online výuka nebude pokračovat, i když bychom si všichni přáli opak.

Řešte problémy v učení hned a přihlaste se na naše letní intenzivní doučování.

Budeme se na vás těšit!

 

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top