Pomůžeme vám i v této nelehké době, obraťte se na nás!

Lucka Trhlíková: Práce v BASICu

Lucka je v našem týmu už od prosince roku 2016. Vypracovala se z pozice soukromého lektora na vedoucí centra. Přečtěte si, jak se dívá na svoji práci a v čem vidí její největší přínos.

  • Luci, jak ses dostala k BASICu?

K BASICu jsem se dostala úplnou náhodou 😊. Během studia doktorátu na vysoké škole jsem učila i studenty prvních ročníků. Učení studentů mě velmi bavilo, a proto jsem se rozhodla dodělat si pedagogické minimum a přemýšlela jsem nad učením středoškoláků. Během praxe jsem si začala hledat místo mimo vysokou a střední školu, protože dohánět učivo u znuděných dospělých studentů už mi přišlo pozdě a chtěla jsem začít tam, kde dochází k prvním problémům s učením. A narazila jsem na BASIC. Líbilo se mi, že nepožadují pedagogické vzdělání a nabízejí zaškolení v oblasti, která mi dávala naprostý smysl.

 

  • Co vlastně přesně děláš, jaká je tvá práce?

Asi to bude znít zvláštně, ale nepovažuji se za učitele. Mou náplní práce je být parťákem pro ty, kteří chtějí zvládnout své problémy se vzděláváním. A pomoct jim při procesu zvládání jejich problému. Dále se snažím studenty motivovat, aby si uvědomili, že mohou zvládnout cokoliv, co budou chtít. A že když jim něco nejde, je potřeba se tím prokousat a zvládnou to. K mé práci také patří nějaká administrativa, třeba jako vedení složek studentů, abych si nemusela pamatovat, kde kdo skončil v jaké knížce. 😊

 

  • V čem vidíš největší přínos BASICu?

Největší přínos BASICu z mého pohledu je ten, že ke každému přistupují opravdu individuálně. Tento přístup je aplikován hned od začátku. Na vstupním pohovoru se u každého studenta zjistí jeho konkrétní problém, na kterém se pak pracuje. Individuální přístup je pak vidět i v každé hodině, protože každý student je jiný, má jiné tempo práce a baví ho jiná cvičení. A dalším skvělým přínosem BASICu je práce i se samotnými učiteli. Protože nemůžete vzdělávat studenty, když se sami dál vzdělávat nebudete. Takže k práci BASICu patří i další profesní školení lektorů, aby byli ještě více kvalifikovaní a uměli si poradit s každou situací.

 

  • Co tě na tvé práci baví nejvíce?

Tak to je velmi těžká otázka. Nejsem schopna vybrat jednu část, která by mě bavila nejvíc. Asi to bude znít jako klišé, ale beru svoji práci jako celek a to je na tom to nejúžasnější, takže nejvíc na mé práci mě baví má práce.

 

  • Řešíš v práci i nějaké problémy? Jak je zvládáš?

Problémy řeším neustále, ale né své. Každý den se studenty a jejich rodiči řeším jejich studijní problémy. V BASICu zastáváme názor, že každý student se může naučit cokoliv. Víme totiž, co tyto studijní problémy způsobuje a hlavně máme technologii na to, jak tyto problémy zvládnout.

 

  • Naše pracovní doba je převážně odpoledne, jak se na to díváš?

Pracovní doba mi nevadí. Budu se opakovat, ale moje práce mě naplňuje a díky tomu mi na pracovní době nezáleží. Spíš si nedokážu představit klasickou pracovní dobu v práci, která by mě nebavila.

 

  • Co ráda děláš, když máš volno?

Svůj volný čas trávím klasicky. Ráda cvičím, takže si zajdu na jógu. Také mám ráda různé kulturní akce, ať už jsou víc kulturní, jako je například divadlo, kino nebo míň kulturní se zaměřením na různé foodfestivaly, protože moc ráda jím. A také se chodím vzdělávat, protože na to mám čas.

 

  • Jak se díváš na budoucnost, plánuješ něco?

Mé plány do budoucna se týkají skloubení rodinného a pracovního života, které přišly s věkem. Další plány se týkají práce, kde bych chtěla, aby se BASIC dostal do povědomí nejen rodičů, ale i škol a dalších organizací. Máme studijní technologii, díky které se každému ve studiu může dařit a díky tomu může být kdokoliv úspěšný.

 

 

Líbí se vám naše práce a chtěli byste se k nám přidat?

Ozvi se nám!

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top