Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

Nepodceňujte potíže s učením u vašeho dítěte

Naše děti se mohou setkávat ve škole s mnoha zatěžujícími situacemi, které je mohou ovlivnit. Jedna z těchto situací může být problém s učením.

Musíme umět rozlišit, zda se jedná o dočasný nebo dlouhodobý problém. Podceňování a ignorování těchto potíží může mít vážné dopady na další vzdělání dítěte a jeho celkový rozvoj.

 

Pokud je nezačneme řešit hned, může to znamenat daleko větší starosti později.

S přibývající a složitější látkou se nám začnou potíže nabalovat, jak sněhová koule. Pro dítě je učení čím dál těžší a náročnější. Může se stát, že ho přestane zvládat a začne upadat ohledně učení až do pasivity a apatie.

Tyto nezvládnuté potíže mohou u dítěte vyvolat frustrace a může to mít negativní dopad nejen na jeho duševní pohodu. Můžou vést k nízkému sebevědomí u dítěte a pocitu selhání.

Následuje hledání oblastí, kde by mohlo vyniknout, a to i v negativním chování (problémy, záškoláctví, špatná parta,…). Nízké sebevědomí se člověku může promítnout i do dalšího života a to nejen pracovního, ale i soukromého.

 

Čtení ovlivňuje schopnost se učit.

Například nedostatečná schopnost číst, může celkově zpomalit pokrok dítěte a snížit jeho úspěch v životě. Dobrá schopnost číst, je klíčová dovednost a pro další vzdělávání je jeho neznalost značnou překážkou.

Zkuste si sami, jak byste se cítili, kdybyste neuměli dobře číst (pletla by se vám písmenka, nevěděli byste, co čtete,…). Problémy se čtením se nám ve škole mohou negativně projevit i v jiných předmětech, kdy si dítě není schopno pořádně přečíst text nebo zadání (matematika, přírodověda, vlastivěda, angličtina,…).

Nejedná se jen o školní docházku, ale i o budoucí život. V mnoha profesích je čtení základní požadavek. Pokud člověk není schopen číst, může se stát obtížnější najít si práci nebo postoupit v kariéře. I v každodenním životě je čtení nezbytné pro mnoho běžných úkonů (návody, recepty, online komunikace s ostatními). Bez této základní dovednosti může být každodenní život komplikovaný.

 

Co způsobuje problémy s učením?

Problémy s učením mohou být způsobeny různými faktory. Důležité je identifikovat příčinu problému a určit vhodnou podporu, aby se dítě mohlo zlepšit.

Pomocí specializovaných programů a individuální podpory od vyškolených lektorů ve Studijním centrum BASIC může dítě získat potřebné dovednosti, zvládnou své studijní potíže a vybudovat sebevědomí a motivaci k tomu, aby dosáhl svého plného potenciálu pro budoucí život.

Mimo jiné Studijní centrum BASIC nabízí také odborné poradenství pro rodiče dětí. To znamená, že můžete získat rady a doporučení od profesionálů, kteří znají tuto problematiku potíží a mohou vám pomoci najít nejlepší způsob, jak pomoci vašemu dítěti.

 

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top