Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

Nový školní rok je tady

Všichni jsou napnutí, jak to bude ve školách probíhat a zda konečně odchodí děti celý školní rok prezenčně….

Jak to děti budou ve škole po tak dlouhé době online výuky zvládat? Budou mít upevněné základy z předchozího ročníku? Budou mít na co navázat? Prohloubil se skutečně rozdíl mezi dětmi ve vzdělávání? Jak rychle si navyknou na režim?

Nový školní rok bude různými způsoby asi těžký pro všechny, pro rodiče, děti, ale i učitele. Musíme se snažit následky pandemie ve vzdělání eliminovat.

A jak na to?

Určitě nedokážeme zvládnout a dohnat vše, co se děti učily. Je potřeba se zaměřit na ty nejdůležitější oblasti ve vzdělávání, na které jsou navázány ostatní předměty a to je takzvané trivium (ze staré školy) což jsou tři základní znalosti – čtení, psaní a počítání.

Je dokázáno, že pokud dítě dobře ovládá čtení, rádo a hodně čte a rozumí čtenému textu, zvětšuje se mu slovní zásoba. Dokáže se poté snadněji učit další předměty – přírodověda, vlastivěda, dějepis, zeměpis, cizí jazyky,… I matematika je provázaná se čtením a pochopením textu.

Právě tyto tři znalosti, které jsme získali na základní škole, používáme denně celý život, proto jsou nejdůležitější a je potřeba je mít skvěle zvládnuté. Je to předpoklad pro další učení a studium.

Pokud tyto základy nejsou zvládnuté, je to, jako by se stavěl dům na písku.

Z toho vychází i trefné přísloví:

„Dej člověku rybu a nasytíš ho na jeden den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život.“

Tento citát nám říká, že je důležité děti vzdělat a připravit je do života, aby byly schopny samy dobře fungovat.

 

Máte pocit, že mají vaše děti mezery v učivu? Pomůžeme vám s tím ->>

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top