Počkáme a uvidíme, jak to dopadne…

Dlouhá pauza od školní docházky, učení doma s dětmi a nejistota… Co nás tedy čeká na podzim?

Současná situace tak trochu všechny drží v šachu, ale my musíme fungovat dál, myslet na budoucnost a hlavně nečekat.

 

Je to jako s posilovnou. Vždycky si říkáte: „Ještě počkám se cvičením až po těchto akcích.“ „Teď to nemá cenu, není mi moc dobře.“ „Zítra.“ „Za chvíli jsou Vánoce.“ … Pak jednou vyrazíte a umíráte bolestí. Tělo protestuje a není možné ho nastartovat. Každý sval trpí ještě několik dní a znovu se vám do toho už nechce. Začíná boj, který vedete sami se sebou. Vyhrajete, když si uvědomíte, že hýbat se je potřeba a že to děláte pro sebe. A pokud nebudete tělo nějakým způsobem trénovat, začne chátrat. Fyzička bude čím dál horší a horší.

 

Bohužel stejně to je i s učením.

Dlouhá pauza se na dětech velmi podepíše. Někteří to pocítili již na konci školního roku. Děti budou strádat nejen znalostně, ale i co se týče disciplíny, dodržování pravidel a nastaveného režimu. Hůř se jim mohou navazovat sociální kontakty a také se může zhoršit komunikace s okolím. My si musíme uvědomit, že se děti neučí pro školu, kvůli známkám, učitelům či rodičům, ale hlavně pro sebe a svoji budoucnost. Pokud nebudou mít děti dostatečné základní vzdělání, jak se jim bude dařit v životě? Jak se jim vůbec bude chtít učit po této dlouhé pauze? Jak se s tím popereme my, rodiče? Budeme to zvládat? Nezblázníme se z toho?

 

Nebojte se dětem nastavit pravidla už teď. Režim, který budou muset dodržovat, a denní povinnosti, které budou muset plnit. A jak se nezbláznit v září ze školy? Doplňte dětem potřebné znalosti, bez kterých se v životě neobejdou a potřebují je. Mezi ně patří čtení, psaní, pravopis, matematika… Usnadněte jim nejen začátek školního roku, ale i další etapy života, které je teprve čekají.

 

Vše se dá dohnat ještě během prázdnin! Neváhejte a obraťte se na nás.

 

Chci pomoci zvládnout problémy s učením

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top