Příběh Elišky

Paní Jana Starostová má s manželem 2 děti, Jirku a Elišku. Minulé léto v červnu se na nás obrátila s prosbou o pomoc ohledně mladší dcery Elišky.

1. Proč jste vyhledala pomoc BASICu?

Elišku čekal v 7. třídě reparát z anglického jazyka. Jelikož já anglicky neumím, potřebovala jsem někoho, kdo by ji na reparát připravil. Rozhodla jsem se obrátit na BASIC, doufala jsem, že ji to tam doučí. Domluvila jsem si informační schůzku, na které jsme se dozvěděla, jak na tom Eliška je a domluvili jsme termíny na doučování.

 

2. Jak dopadl reparát, vyřešil vaše problémy?

Eliška zvládla reparát dle hodnocení učitelů  velmi dobře.  Navíc to, že byla výborně připravená,  jí velmi pomohlo i v dalším ročníku. V září vstupovala do školy s větší jistotou a s vědomím, že něco umí.

Ještě bych ráda zdůraznila, že je třeba mít reálná očekávání a že zlepšení známky o jeden stupeň je třeba v našem případě opravdu úspěch.

 

3. Jak se vám pak vedlo během dalšího školního roku?

Eliška si v létě při přípravě na reparát nezlepšila pouze angličtinu, ale velmi se zlepšila ve čtení i psaní, což ovlivnilo ostatní předměty. Během letošního školního roku se zlepšila ve všech předmětech. Navíc má větší sebevědomí a je si jistější.

 

4. Než jste vyzkoušeli BASIC, řešili jste  problémy s učením ještě jinak?

Byli jsme v pedagogicko-psychologické poradně. Hlavně jsme se hodně učili doma. Většinou to bylo celé odpoledne, ale bez valného výsledku.

 

5. Zúčastnila jste se také našich přednášek a semináře „A nejen o učení…“, dalo vám to něco?

Obojí bylo zajímavé. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Nejvíc mě oslovilo, že je potřeba dávat pozornost na pozitivní věci a méně si všímat těch negativních.

6. V čem vidíte největší přínos toho, že jste k nám chodili na doučování?

Hlavně v kvalitě rodinného života. Předtím se veškerý volný čas věnoval Elišce a učení. Teď je Eliška schopná učit se sama a mě zbývá více volného času. Už se vše netočí kolem školy, jako to bylo mnoho let předtím. To byl začarovaný kruh.

Dobře číst, psát a počítat jsou základní dovednosti, které potřebuje každý člověk prakticky denně. Když tohle dítě díky doučování zvládne, je to investice, která se bude vracet každý den.

 

7. Doporučila byste BASIC?

Ano, doporučila. Mělo to vliv na celou rodinu, uleví se všem a my můžeme trávit čas nejen učením, ale i zábavou.

To, že se Eliška zlepšila ve čtení, jí umožňuje sama se učit ostatní předměty jako dějepis, přírodopis. Myslím, že díky BASICu může mít každé dítě, které má problémy s učením, šťastnější dětství a rodiče více klidu. Používá se slovní spojení „v rodinném kruhu“ a má-li někdo v rodině každodenní trápení, tak se to rozhodně dotkne všech. O tom, by naše rodina mohla psát romány. 🙂 To platí i naopak zažívá-li někdo úspěch, všichni se radují s ním.

 

 

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top