Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

Škola, kroužky, úkoly,…

Blíží se nám začátek školního roku a tím i návrat nejen do školy, ale i k dalším povinnostem.

Jak si vše rozvrhnout, abychom to stíhali? Na kolik kroužků mám své dítě přihlásit? Je tolik možností, chci své dítě co nejvíce rozvinout a dopřát mu i ty možnosti, co jsme my neměli (jazyky, výtvarnou výchovu, pohyb, hudební výchovu, …)

Jak v tomto všem najít rovnováhu?

V první řadě je potřeba si určit priority. Co chceme, aby dítě do budoucna umělo, jaké chceme, aby mělo znalosti, schopnosti, … Jaký jim chceme dát odkaz.

Škola a povinnosti

Škola nám dává potřebné znalosti a pojí se k ní i určité úkoly a povinnosti. Ohledně vzdělávání si je potřeba uvědomit, že každý člověk potřebuje základní znalosti pro život, aby se mohl dále rozvíjet. Mezi tyto základy patří dobrá čtenářská gramotnost, včetně porozumění textu (mnoho dětí se není schopno učit z toho důvodu, že špatně čtou, anebo neví, co čtou). U dětí, které mají problémy s českým jazykem a se čtením, jsou většinou potíže i s učením cizího jazyka. Dále jsou potřeba základy gramatiky, pravopisu, matematiky, cizího jazyka a schopnost se učit a porozumět ostatním informacím.

Domácí povinnosti

Děti by kromě školy měly mít i pravidelné domácí povinnosti. Domácí práce a povinnosti nejsou úkolem pouze rodičů, ale všech členů domácnosti. Měli by se na nich všichni spravedlivě podílet podle schopností a možností.

Pokud děti doma pomáhají, má to na ně velmi pozitivní vliv, a to nejen fyzický, ale hlavně psychický. Pravidelné denní povinnosti a pomoc dětí v rodině je pro ně velmi terapeutické. Podle průzkumu mají děti, které doma pracují, daleko lepší vztahy s rodiči, kamarády, …Tyto aktivity i ovlivňují schopnost se učit, zlepšují soustředěnost a paměť. Zlepšuje se jim i smysl pro povinnosti, lépe zvládají překážky v životě a mají i lepší motivaci se učit.

Kroužky

Po škole a domácích povinnostech přichází na řadu kroužky. Kroužky nikdy nevolte podle módy, kamarádů, přání babičky či našich nesplněných tužeb, … Pokud rozhodnutí o kroužku není dítěte, nebude mít motivaci tam chodit. Je dobré s dětmi komunikovat, co by je bavilo, proč by se zrovna této oblasti chtěly věnovat. Je potřeba své dítě dobře poznat, jaká je osobnost (co má a nemá rád), jaké má talenty a této oblasti se věnovat a rozvíjet. Je lepší mít jeden či dva kroužky, které děti baví, vybraly si ho a chodí tam rády.

Volný čas

Nesmíme zapomenout ani na volný čas. Tento čas nám slouží k odpočinku, náhodným aktivitám. Každý potřebuje nějaký čas jen pro sebe. I děti potřebují mít čas, který jim nikdo neorganizuje, a mohou si v něm určit, co chtějí dělat.

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top