Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

„Tahák“ jak na děti

Pokud víme, jak k dětem přistupovat a jednat s nimi, práce je pak jednodušší.

Vytvořili jsme pro vás grafické „taháky“ s radami jak na děti.

Jak se správně učit

Je důležité najít využití toho, co se učíš. Pokud něčemu při učení nerozumíš, neboj se zeptat a uč se postupně krok za krokem. Pravidelně procvičuj a soustřeď se na úspěchy. Nezapomeň, že každý někdy dělá chyby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Co víme o emocích

Emoce jsou nakažlivé a ovlivňují nás. Ovlivňují, jak se nám daří, naši energii, pozornost i schopnost se učit. S lidmi, kteří jsou na stejné či podobné emoci si rozumíme.


Jak vytvořit hezké vztahy

Skutečně se zajímej o druhé lidi a zkus se na věci dívat i z jiného úhlu. Pokud se ti něco nelíbí, více komunikuj, promluv si o tom.


Jak na motivaci?

Motivace nás pohání vpřed. Nemotivujte dárky nebo tresty, naučte se překonávat překážky a zažít úspěch, který je nejlepší motivací. Překonávejte překážky a soustřeďte se na to, v čem jste dobří.


Co nás ovlivňuje?

Ovlivní nás každé špatné hodnocení a selhání. Hledejte proto plusy a mějte pozitivní postoj.


Jak správně komunikovat

Při komunikaci je důležité umět naslouchat, nekřičet a dát  prostor pro pochopení a odpověď.


Jak na správnou kontrolu?

Buď dítěti příkladem, nech věci pod jeho kontrolou, přenes na něj zodpovědnost a dej mu více prostoru. Správná kontrola není hledání chyb, buď proto trpělivý.


Děti a práce

Prací děti získávají sebevědomí a zodpovědnost, neodhánějte je proto od ní. Nechtějte všechno dokonalé a potvrďte to, co dělají správně.


Jak přistupovat k životu

Pravidla vytvářejí stav bezpečí a jistoty, proto je potřebuje i rodina a děti. Člověku se daří v prostředí, ve kterém jsou výzvy a překážky. Jejich překonáním roste sebevědomí a chuť se vzdělávat.

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top