Učení doma s dětmi … COVID-19

Hlavně nezblbnout! (Aneb září v klidu). Každý rodič si za poslední týdny prošel velkou zkouškou. Výuka ze škol se přesunula do domácího prostředí.

Rodiče museli najednou převzít roli učitelů. Někteří měli to štěstí, že se k tomu postavila škola aktivně, jiní byli zoufalí ze situace a lhostejností ze strany školy, učitelů.

Neustálé nové úkoly, které děti musely vypracovat, nové učivo, které dětem nebylo pořádně vysvětleno a nezažilo si jej. Do toho poloviční až čtvrtinový zápřah dětí oproti běžnému školnímu roku… Někteří žáčci dokonce odmítali pracovat víc, než je nutné. Jakmile zjistili, že nebude škola, hodili kopýtka na stůl… Marně se snažíte je donutit aspoň k nějaké činnosti?

 

Ajaj, karanténa…

Ve školním roce nepostihnutém onemocněním COVID-19 měly děti mnoho povinností. Ve škole trávily 5 a více hodin denně. Doma je pak čekaly úkoly, domácí práce, a ještě stihly spoustu kroužků ve volném čase. Jak potom bude vypadat příští školní rok? Budou děti zvládat znovu zápřah, když teď se jim režim a rytmus rozhodil? Navíc nás čekají velké prázdniny, takže na zapomenutí aspoň té trochy naučeného bude času dost.

 

Znáte podobný případ z vlastní zkušenosti? Ztrácíte hlavu a nervy nad domácí výukou a chtěli byste pro své děti něco udělat? Zlepšit jim šance, aby přes tuto těžší dobu úplně „nezblbly“?

 

Učit se i v létě?

Léto je vhodná doba na procvičování. Nejlepší je začít od začátku, aby si děti zopakovaly, co už umí, případně to dotrénovaly. Je dobré procvičovat průběžně celé léto než to honit poslední týden v srpnu. A úplně nejlepší je udělat z učení hru! Drilovat lehkou nenásilnou formou, kterou děti dobře vstřebají, a ještě je baví. To jde pak učení samo.

 

Zdá se vám to jako hodně práce nebo nevíte jak na to? Dejte k nám děti na letní doučování. Přes léto budete mít vy i vaše děti od školy klid, proto je to vhodný čas na probrání látky, která jim během posledního půlroku nebyla jasná. Která byla pro vaše žáčky příliš obtížná, a lámali jste si nad ní hlavu. Během léta se také dají krásně dohnat mezery v učivu, jež se za léta školní docházky nastřádaly.

Nečekejte, až se to nějak vyvrbí v září. Řešte tuto situaci hned, než bude pozdě. Rádi vám s tím pomůžeme.

 

Chci doučování v létě

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top