Má vaše dítě problémy s učením? Potřebujete poradit? OBRAŤTE SE NA NÁS ->>

Vysvědčení se blíží…

Potřebujete vylepšit známky na poslední chvíli?

Vysvědčení je již za dveřmi a vylepšení známek, na poslední chvíli, nebývá zas tak snadné. Hlavně tehdy, když mají děti větší problémy s učením. Vše se dá zlepšit, jen je někdy potřeba více času.

 

Jak na to?

  1. Vytyčte si pořadí, jaké předměty potřebujete zlepšit.
  2. Udělejte si časový plán, kdy se jim budete věnovat.
  3. Podívejte se na předměty, které chcete vylepšit a upřímně si odpovězte, zda to zvládnete sami nebo vyhledáte pomoc.

 

Jak by mělo učení probíhat?

Porozumění je priorita. Je velmi důležité, aby děti doopravdy rozuměly tomu, co se učí. Ne se učit nazpaměť. Pokud se učí mechanicky odříkávat zpaměti, brzy věci zapomenou a neumí je používat. Proto v jakékoli oblasti, či předmětu, objasňujte slova.

 

Zapojte veškerou představivost. Co nejvíce si znázorňujte, ukazujte … Obrázky, náčrtky, videa…. Protože pokud se učíte něco, a nevíte, jak to vypadá… učení se opět stává obtížné.

 

Základy jsou základ. Děti musí mít v učivu pevné základy a znát souvislosti. Pokud nemají základy a chceme se s nimi učit dále (hlavně v předmětech jako je ČJ, M, AJ,…), prostě to nejde. Není na čem stavět. Děti jsou ve zmatku a náročnější učivo nemohou pochopit. Takže nyní musíme upevnit základy v učivu.

 

A hlavně nezapomeňme být realističtí. Pokud má dítě velké mezery v učivu, a před vysvědčením se s ním budeme učit 3-4 hodiny týdně, neočekávejme zázraky.

 

Potřebujete pomoci se zvládnutí problémů? Obraťte se na nás ->>

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top