Jak šel BASIC se Zdeňkou Masopustovou

Studijní centrum BASIC v České republice bylo založeno v roce 2002 v Praze Andreou Macháčkovou. Následovalo založení další pobočky v Pelhřimově, v roce 2004, Zdeňkou Masopustovou, která je od roku 2013 výkonnou ředitelkou Studijních center BASIC pro Českou republiku.

 

Podívejte se na video, kde v hlavních rolích je zakladatelka BASICu Andrea Macháčková a výkonná ředitelka  BASICu Zdeňka Masopustová.

 

 

Nemáte čas zhlédnout video? Přečtěte si rozhovor.

 

  • Andrea: Jaké byly tvé začátky v rámci BASICu?

Zdeňka: Začínala jsem v roce 2004 otevřením pobočky v Pelhřimově a tři roky poté jsem otevřela pobočku v Jihlavě. V roce 2013 jsem přešla do vedení BASICu pro Českou republiku.

  • A: Jak si to vše zvládala?

Z: Nepřemýšlela jsem o tom. Byla  jsem nadšená z myšlenky pomoci dětem, líbilo se mi, jak se dá dětem pomoc. Jak se říká, když člověk něco chce, dokáže zvládnout cokoliv. Co mě hnalo dopředu, byla důležitost rozhodnutí.

  • A: Mělo založení pobočky BASIC nějaký pozitivní dopad na tvoje děti? Jaká je tam souvislost s BASICem?

Z: Na začátku se musela zapojit celá rodina, starší děti pomáhaly s mladší. Byla to koordinace rodiny. V současné době, dcera Veronika, vede pelhřimovskou a jihlavskou pobočku a veškerou propagaci a marketing pro celou Českou republiku. Syn Lukáš je úspěšný fotbalista, který hraje za Slavii a nejmladší dcera Lucka studuje obchodní akademii a lyceum. Když člověk v BASICu dostane osobní nástroje, tak se děti učí snadno a nepotřebují pomoc, nepotýkají se s učením.

  • A: Co tvoje osobní práce v BASICu? Jaké to bylo? Úspěchy, příběhy, který si za dobu 15-ti let zažila?

Z: V 15-ti letech k nám začal chodit klučina, který chodil na střední školu a měl velké problémy (dysgrafie, dyskalkulie, dyslexie). Pomáhali jsem mu s českým jazykem a později i s matematikou. Do BASICu chodil tři čtvrtě roku. Později odmaturoval s jednou trojkou, což je velký úspěch. Teď, o 15 let později, dělá opravdu to, co ho baví.

Holčina, která chodila na přípravu na reparát z matematiky, protože propadla, se teď účastní matematické olympiády. Dokáže to opravdu dětem obrátit život.

  • A: Jaká byla tvá návazná kariéra v roli šéfové BASICů v České republice?

Z: Vůbec neberu, že bych byla nějaká šéfová. Beru to na kamarádské úrovni, kde všichni táhneme za jeden provaz a chceme dětem pomoci. Líbí se mi, že je to týmová práce, že se všichni krásně doplňujeme.

  • A: Jaký je to tým lidí, co pracuje v BASICu?

Z: Máme zde mladé holčiny i ženy, které mají tři – čtyři děti a všichny všechno zvládají. Máme společné meetingy, každý týden posíláme zpětné relace, jak se daří každé pobočce.

  • A: Daří se síti BASIC?

Z: Daří se úplně perfektně, sítě expandují. Je to i dobou. Úroveň vzdělání klesá a my jsme studijní centrum, kde opravdu problémy dokážeme řešit. Díky naší metodě pomáháme nejen dětem, ale i jejich rodičům. Pořádáme pro ně přednášky, semináře, kurzy, aby věděli, jak se s dětmi učit.

  • A: Jaké máš plány na nový rok?

Z: Otevřít alespoň šest nových poboček.

  • A: Co by si vzkázala člověku, který by chtěl otevřít novou pobočku?

Z: Pokud je to člověk na pravém místě, má rád děti, chce jim pomáhat, tak ať se ozve a je možné se domluvit na spolupráci.

 

Chceš patřit od našeho týmu? Tak neváhej!

Chcete dostávat upozornění do e-mailu?

Budeme vám posílat informace o nových článcích, termínech přednášek či letních táborů a jiných akcí, které pořádáme.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání newsletterů po dobu maximálně 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše osobní údaje »

© BASIC Česká republika, z.s. | ochrana osobních údajů.

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Studijní centrum BASIC je oprávněno používat služby Applied Scholastics®. Applied Scholastics® je ochranná známka ve vlastnictví mezinárodní organizace Association for Better Living and Education International a je použita s jejich svolením.

Top